Сучасний проект будинку: тренди і тенденції

Перед тим, як запланувати будівництво власного будинку, або при намірі купити готовий дім, ми зазвичай цікавимося проектом приватного будинку. Переглядаємо в інтернеті готові проекти і задаємо собі питання — який саме проект буде задовольняти потреби нашої конкретної родини? Чужий досвід, найкращі доробки допоможуть визначитись з вимогами до майбутнього житла, адже будинок — не одяг чи взуття: викинути і купити новий вже не вийде, а перебудовувати — дорого і складно. Краще одразу чітко сформулювати свої потреби, мрії, прагнення і прийти до оптимального рішення.

Яким проектам приватних котеджів, будинків надають переваги українці в сучасних умовах? Ми проаналізували вподобання людей і визначили 4 пункти, на які звертають увагу люди сьогодні при обранні проекту під забудову або при купівлі готового дому.

Типові вимоги до сучасного проекту приватного будинку

Практичність

Всі приміщення мають бути такими, що дійсно використовуються родиною. Будівництво багатоповерхових палаців з безглуздими вежами і порожніми залами вже не в тренді. Навколо Києва можна побачити безліч 3-4 поверхових споруд, на верхні поверхи яких власники не піднімаються роками, бо воно геть нікому не потрібно. Нині попитом користуються практичні одно- двоповерхові будинки, наприклад, такий проект площею трохи більше 200 м² на 2 спальні, де є все необхідне для комфортного життя і нема жодних надмірностей. Оптимальний розмір земельної ділянки — 8 – 12 соток, саме стільки території достатньо для приватного обійстя.

Енергоощадність

Сучасні будівельні матеріали дозволяють будувати так, що власникам не доведеться витрачати астрономічні суми на опалення помешкання. Утеплені стіни, дахи не гріють навколишнє середовище, а енергозберігаючі вікна є запорукою того, що в будинку взимку буде тепло і через вікна не буде втрачатися левова частка тепла. Двокамерні склопакети з “теплою рамкою” відповідного класу мають меншу теплопровідність і знижений ризик випадання конденсату.

Ергономічність

Маємо на увазі пристосованість приміщення, дому до взаємодії з його мешканцями. Іншими словами, йдеться про зручність будинку в повсякденному житті: розташування кімнат, переходів, коридорів, сходів, підсобних приміщень має бути таким, щоб створювати максимальний комфорт і для хазяйки на кухні, і для малих, дорослих і стареньких мешканців дому. Щоб житло було ергономічним, відповідні властивості мають бути задані на стадії проекту дому. Варто переглянути низку вдалих проектів, додати дещицю власного життєвого досвіду і вподобань і чітко визначитись, що таке комфортний дім саме у вашому розумінні цих слів. Не завадить відвідати кілька готових, виставлених на продаж будинків, щоб на власні очі “приміряти” зручність того чи іншого проекту.

Сучасний дизайн

Краса, стиль — це така ж надважлива складова комфортного життя, як і всі перелічені вище пункти. Ми, українці, здавна звикли прикрашати житло всіма доступними спсобами. Колись це були свіжо побілені сільські хати і ошатні маєтки. Зараз приміські забудови рясніють різноманіттям стилів, але найбільш гармонійно виглядають житлові квартали, об’єднані єдиним архітектурним стилем, як в котеджному містечку Золоче. Це створює певний образ, настрій, впорядкованість, і дозволяє уникати хаосу і диспропорцій. В житлових районах Золоче Везувій, RZ DeLuxe різні проекти будинків єднає в один архітектурний ансамбль спільний стиль фасадів і дахів, єдиний витриманий стиль огорож і озеленення.

В гармонійному просторі людина почуває себе більш комфортно, спокійно. Лад навколо допомагає знімати стреси, яких і так багато в нашому житті. Ми хочемо мати вдома затишок, відчуття захищеності, приватності. Тож обирайте проект будинку виважено, бо кожна українська родина варта найкращого рідного дому.